Zvolte jazyk

Současný tým CMS má automatizaci v krvi, říká Lukáš Hart

článek, který jsme v únoru 2019 poskytli časopisu "Reportáže z průmyslu", byl pro velký úspěch zveřejněn i na webových stránkách tohoto média :)

Společnost CMS s.r.o. se na poli automatizace technologických procesů pro automotive pohybuje už 20 let. Projekty realizuje také pro Škoda Auto a.s. Čím to je, že firma dokáže uspokojit i tak náročné zákazníky, prozradí v rozhovoru vedoucí výroby Lukáš Hart.

 • Mohl byste nám ve zkratce popsat, čím je obor průmyslové automatizace v automotive specifický?

  Na každé ze 4 dokončovacích linek Škoda Auto v České republice vyjede přibližně každou minutu jeden nový vůz. Každý článek v zákazníkově procesu musí fungovat dokonale. My jako lídři automatizace tyto jednotlivé články stavíme, upravujeme, optimalizujeme a tím spoluutváříme zákazníkův finální produkt. Pracujeme v nejsofistikovanějším segmentu trhu, kde je zásadní přesnost a spolehlivost. Odpovídá tomu i složení našeho týmu, který jde po skutečné podstatě problému a vyřeší ho.

 • Tým je tedy pro firmu velmi důležitý. Jak vybíráte své spolupracovníky?

  Každý projekt je pro nás výzvou, zejména protože realizace probíhá pod časovým tlakem – času je obvykle méně než potřebné minimum. Proto je potřeba zkoordinovat práci našeho týmu i subdodavatelů a vše důkladně naplánovat. Jsme tedy závislí na tom, jak tým dokáže spolupracovat.

  Proto je nezbytná nejen odbornost, ale i nadšení pro stejnou věc. V každém oboru platí, že pokud chcete být na špičce, tým musí mít chuť se do úkolu zakousnout a nepustit ho až do zdárného konce. Když funguje týmová chemie, práce pak baví všechny. Od projektantů, přes administrativu až po posledního spolupracujícího subdodavatele.

 • Podobných lidí nejspíš příliš není. Jak situaci řešíte?

  Nedostatek lidí je obecným problémem. Patříme do skupiny trpící nejvíc, protože potřebujeme techniky s vysokou kvalifikací. Nám na našich zaměstnancích záleží a nesáhneme po někom jenom proto, že musíme. Jsme firma, která klade důraz na rodinnou atmosféru a tak dáváme prostor pouze lidem naladěným na „stejnou vlnu“. Zkušení zaměstnanci předávají své schopnosti mladším, což nás žene dopředu. Perfektně zvládnutá týmová práce přináší přirozený klid a pohodu, kterou přenášíme na zákazníky. Pak jsou spokojené obě strany – naše i klientů.

 • A jak jste na tom teď aktuálně se zaměstnanci? Máte stop stav, nebo jsou dveře otevřené?

  I přestože nás pár lidí opustilo, tým se semkl, zůstalo neustále se rozšiřující jádro srdcařů a borců, zvedl se výkon a i odvedená práce přepočítaná na hlavu. Ukázalo se, že nám to vlastně prospělo. Budoucnost vidíme ve znamení nárůstu nových zakázek pokrytých nově příchozími, vybranými pečlivě tak, abychom zachovali jednotnost a ducha současného týmu.

... odkaz na článek na stránkách "Reportáže z průmyslu" zde