Zvolte jazyk
Řídicí systém pro pracoviště lepení stropu - elektro a SW
Referenční číslo: 15829

Investor: Magna Lipsko

Cíl:Navrhnout, naprojektovat, vyrobit, nainstalovat a zprovoznit řídicí systém poloautomatické robotizované stanice. Ta slouží pro lepení stropů vozu Porsche Panamera v závodě firmy Schnellecke v Lipsku.

Zvolené řešení:

Náběh nového modelu vozu si u našeho zákazníka vyžádal zavedení nového robotizovaného pracoviště pro lepení stropních dílů. Při realizaci proběhlo prvotní zprovoznění v prostorách zákazníka v Mladé Boleslavi a poté následoval přesun a znovu zprovoznění v závodě v Lipsku.

Zatímco zákazník dodával mechanickou část (tzn. vytvoření a sestavení střihacích stolů) a řídicí systém robota a dávkovacího zařízení, naše firma zajistila řízení stanice. PLC řízení je postaveno na platformě Siemens, s vizualizačními panely KTP600 a profinetovou komunikační sběrnicí. To je realizováno na bázi PLC Siemens. Celý systém je modulární a rozšiřitelný. K obsluze je určen ovládací panel typu KTP600, pro výměnu dat mezi robotem a lepičkou jsme zavedli systém Profinet. Dodávka systému zahrnuje i parametrizaci zařízení nadřazené řízení podle výrobní sekvence, která obsahuje několik typů vozů – řízeno vlastní počítačovou aplikací vytvořenou na míru.

Projekt byl strukturován do tří etap. V první jsme navrhli a vyprojektovali řízení pracoviště a zprovoznili komunikaci a řízení prvního stolu. V dalších etapách proběhla instalace dalších dvou stolů.

Předání zařízení proběhlo v souladu s předpisy zákazníka. Zákazník obdržel prohlášení dodavatele, technickou zprávu, kompletní projektovou a uživatelskou dokumentaci, obsluha i údržba byla řádně proškolena.

Termín realizace červen 2016.

Použité technologie:

 • Projektová dokumentace elektrického zapojení:
  program E-Plan P8 verze 2.3
 • Použité programové vybavení, programové a vývojové prostředí:
  Simatic Step 7 ver. 5.5 
  WinCC Flexible 2008
 • Hardware:
  PLC Siemens S7-300F
  Stykače, pomocné stykače, signální sloupy Schneider 
  Konektory Turck/Murr
  Snímače indukční/optické Tuck/Sick/Balluf
  Rozvodná skříň Rittal

Úskalí projektu:

Při realizaci podobných projektů je standardem, že zařízení zůstává na místě, kde bylo osazeno a zprovozněno. V tomto případě jsme se setkali s  případem, který pro nás byl výzvou netypický. Zařízení jsme nejprve zprovoznili, postavili a oživili a poté si je zákazník přesunul do jiného výrobního závodu, kde je bez větších problémů zapojil zprovoznil.

všechny reference
Mám zájem o podrobné řešení?
Volejte:+420 326 700 610
Pokud máte zájem o kompletní projektovou dokumentaci nebo chcete poptat podobné řešení, kontaktujte nás
Chci podobné řešení