Náběh nového modelu vozu si u našeho zákazníka vyžádal zavedení nového robotizovaného pracoviště pro lepení stropních dílů. Při realizaci proběhlo prvotní zprovoznění v prostorách zákazníka v Mladé Boleslavi a poté následoval přesun a znovu zprovoznění v závodě v Lipsku.
Zatímco zákazník dodával mechanickou část (tzn. vytvoření a sestavení střihacích stolů) a řídicí systém robota a dávkovacího zařízení, naše firma zajistila řízení stanice. PLC řízení je postaveno na platformě Siemens, s vizualizačními panely KTP600 a profinetovou komunikační sběrnicí. To je realizováno na bázi PLC Siemens. Celý systém je modulární a rozšiřitelný. K obsluze je určen ovládací panel typu KTP600, pro výměnu dat mezi robotem a lepičkou jsme zavedli systém Profinet. Dodávka systému zahrnuje i parametrizaci zařízení nadřazené řízení podle výrobní sekvence, která obsahuje několik typů vozů – řízeno vlastní počítačovou aplikací vytvořenou na míru.
Projekt byl strukturován do tří etap. V první jsme navrhli a vyprojektovali řízení pracoviště a zprovoznili komunikaci a řízení prvního stolu. V dalších etapách proběhla instalace dalších dvou stolů.
Předání zařízení proběhlo v souladu s předpisy zákazníka. Zákazník obdržel prohlášení dodavatele, technickou zprávu, kompletní projektovou a uživatelskou dokumentaci, obsluha i údržba byla řádně proškolena.
Termín realizace červen 2016.
Při realizaci podobných projektů je standardem, že zařízení zůstává na místě, kde bylo osazeno a zprovozněno. V tomto případě jsme se setkali s případem, který pro nás byl výzvou netypický. Zařízení jsme nejprve zprovoznili, postavili a oživili a poté si je zákazník přesunul do jiného výrobního závodu, kde je bez větších problémů zapojil zprovoznil.
všechny reference